Tereza Bicanová

Tereza Bicanová

Jmenuji se Tereza Bicanová.

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.  Pod vedením Martina Jelínka jsem úspěšně absolvovala půlroční kurz Poradce pro výživu a suplementaci a kurz Výživa dětí. Průběžně se vzdělávám prostřednictvím kurzů v Akademii léčivé výživy, vysoce odborných přednášek realizovaných skupinou Vitamíny s příběhem a Školou Síla pro život.

Během mého působení na ZŠ Ing. Miroslava Plesingera-Božinova Neratovice jsem se jako školní koordinátorka celorepublikového programu podílela na získání certifikátu Skutečně zdravá škola. V dubnu 2021 jsem byla pozvána SZŠ jako řečník na konferenci pro mateřské školy, kde jsem měla přednášku na téma zdravých svačin.

Spolupracuji s mateřským centrem Brandýský Matýsek, kde jsem byla mj. garantem projektu Zdravá strava v mateřské škole. Cílem projektu bylo informovat rodiče o zdraví prospěšných potravinách, včetně praktických ukázek, jak tyto potraviny zařadit do jídelníčku dětí. Dále zde pořádám pravidelné přednášky o stravování dětí.  Účastním se také setkávání celiaků a vedu odborné poradenství pro maminky na MD či RD. Nejčastěji jim pomáhám s prvními příkrmy a učím je vytvořit zdravý jídelníček pro jejich nejmenší. Přednášky mám také v mateřském centru Myšák Neratovice , a dalších rodinných centrech na témata o výživě dětí, kojení, snídaně či detoxu.

Miluji snadné a jednoduché vaření. Již od osmi let jsem ráda pekla. Začala jsem sbírat kuchařky. Zkoušení nových a nových receptů mi zůstalo dodnes. Ráda předávám osvědčené zdravé recepty, které mohou zpestřit váš jídelníček a přinést do něj nové chutě. Proto pořádám praktické kurzy zdravého vaření Vařím hravě a zdravě, kde seznamuji účastníky s novými surovinami, učím je, jak je používat, správně dochutit a kombinovat tak, aby se hodilo do jídelníčku pro celou rodinu. Učím lidi, jak správně vařit i prostřednictvím svých on-line kurzů.

Pomáhám lidem najít jejich vlastní cestu ke zdraví a zdravému životnímu stylu formou individuálních konzultací.

Podrobněji o mé osobní cestě ke zdravému jídelníčku a informacím ke zdravému životnímu stylu více rozepisuji v článku Jak se stala výživa a zdravý životní styl mým koníčkem. 

Tereza Bicanová

Motta, se kterými souzním:

„NEŽIJEME , ABYCHOM JEDLI, ALE JÍME, ABYCHOM ŽILI.“  Sokrates

ZDRAVÍ JE CESTA, NE MÍSTO, KAM MÁME DOJÍT.

Photo by Todd Quackenbush on Unsplash

Každý z nás kráčí po cestě, která ho vede životem. Je jen na nás samotných, co na naší cestě potkáme, jaké životní situace řešíme, které přátele či nepřátele máme, jaká práce nás bude naplňovat, jaké děti vychováme i jaké zdraví nás bude naším životem provázet. Lidé si často v rámci nejrůznějších oslav přejí zdraví, ale nevěnují mu pozornost, dokud ho neztratí. Teprve poté, je člověk ochoten udělat téměř cokoli, aby jej získal zpět.

Nebuďte jako ostatní, nečekejte do poslední chvíle. Zajímejte se o své zdraví a zdraví vaší rodiny v každodenním životě. Věnujte mu péči ve formě spánku, relaxace a zdravého jídla. Vaše tělo i mysl vám to vrátí. Až vaši známí začnou po padesátce vysedávat postupně jeden za druhým u lékaře a čekat na zázrak v podobě léků, vy se budete cítit skvěle, plní vitality a život vás bude bavit.