Tereza Bicanová

Dortík k 1. narozeninám

První narozeniny vašeho drobečka jsou vždy velkou událostí, na kterou netrpělivě čeká celá rodina. Většina maminek chce první dort upéct sama a tak je to podle mne správně. Jen máma dobře ví, co je její drobeček schopen strávit, co by mu nemuselo udělat dobře a naopak co mu nejvíce chutná. Nebojte se toho a pokud hledáte inspiraci přečtěte si můj článek nebo si rozklikněte recept .

Na korpus budete potřebovat 150g datlí, 150g mandlí a špetku soli. Pokud máte výkonný vysokorychlostní mixér typu Vitamix či Omniblend, je fajn všechny ingredience rozmixovat najednou na hladkou pastu. Pokud ho nevlastníte, rozmixujte nebo namelte mandle na mouku, datle si předem na 2 hodiny namočte, vodu poté sceďte a rozmixujte na pastu. Poté rukama prohněťte do těsta. Těstem vyložte menší dortovou formu o průměru cca 22cm a uhlaďte. Dejte do ledničky chladit.

Druhou vrstvu si připravíte ze 400ml kokosového mléka, ve kterém rozmícháte 1 lžíci agaru a přivedete k varu. Mezitím si rozmixujte 1 banán, který vložíte do odstaveného kokosového mléka a necháte pomalu zchladnout. Až si všimnete, že krém začíná tuhnout, vylijte ho na datlovo-mandlový korpus a vložte do mrazáku na cca 1 hodinu.

Mezitím si rozmíchejte v 50ml vody 1 rovnou lžíci agaru a svařte. Po odstavení přimíchejte rozmixované lesní ovoce nebo samotné ostružiny, maliny či borůvky. Nalijte na dobře zatuhlý kokosový krém a vložte do lednice opět dokud neztuhne. Nelekejte se agar tuhne až při úplném vychlazení. Teď ještě dle fantazie dozdobit dalším ovocem a dort je na světě.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.