Tereza Bicanová

Domácí müsli tyčinky

Müsli tyčinky – skvělá rychlá svačinka na cesty, do kabelky i do školy. V běžných obchodech jsou však v mnohých případech plné glukózo-fruktózového či jiného sirupu a již je nelze vnímat, jako zdraví prospěšnou svačinku. Zkuste si doma vyrobit své vlastní tyčinky, které budou obsahovat pouze to, co vy chcete a v množství, které vám vyhovuje.

A jak děláme domácí müsli tyčinky u nás doma? Je to velmi jednoduché

Na cca 14-16 kusů tyčinek (záleží na velikosti) budete potřebovat:

2 hrnky ovesných vloček, 1 hrnek nasekaných ořechů (mandle, vlašské, lískové), 1 hrnek nasekaných semínek (slunečnicová a lněná mám nejraději, lze použít i dýňová nebo sezamová), 1 hrnek sušeného nesířeného ovoce dle výběru (rozinky, meruňky, švestky, datle), 1 banán, 1 lžička skořice, 60-80g medu, špetka soli a jablečné pyré z 2 jablek

Ovesné vločky, ořechy a semínka můžeme ještě předem opražit v troubě – pozor, je nutné je  hlídat, aby se nepřipálily. Jen je nechat rozvonět.

Všechny suché ingredience smícháme dohromady, nakonec přilijeme rozmixovaný banán, med a jablečné pyré. Celé směs rozprostřeme na malý pekáček a umačkáme dlaní. Pečeme na 150°C cca 30 minut. Necháme mírně zchladnout a nakrájíme na tyčinky nebo můžeme vykrájet jednoduché tvary. Po úplném vychladnutí uschováme do uzavíratelné nádoby.

Dobrou chuť!

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.