Tereza Bicanová

Vítejte na mém blogu o výživě a o zdraví

 

Nacházíte se na mém blogu o zdraví. Prostřednictvím svých článků bych vám chtěla předávat nejrůznější informace ze světa zdraví, ale hlavně vás chci inspirovat a přesvědčit, že zdraví a zdravé jídlo může být pro každého.

blog Tereza Bicanová

5 snadných kroků pro zdravý jídelníček

Cítíte, že potřebujete něco udělat se svým současným jídelníčkem? Hledáte způsoby, jak mít zdravější jídelníček, ale nemáte čas hledat informace?  Nevíte, kde začít? Přijde vám cesta za zdravým stravováním příliš náročná a složitá? Tak právě pro vás jsem připravila článek na téma 5 snadných kroků pro zdravý jídelníček, které zvládne opravdu každý a které nejsou nikterak složité a náročné na čas.

Výživa dětí

Zvládli jste první dětské příkrmy, oslavili jste se svým děťátkem 1.rok života a zajímáte se, co by mělo jíst dál? Jak postupně přecházet z příkrmů a mixovaných kaší na stravu dospělých? Zajímá vás, co by vás mohlo zaskočit nebo čeho se vyvarovat? Tak právě pro vás jsem sepsala podrobný návod Jak na stravování dětí od 1 roku i s ukázkovým jídelníčkem, jak by to mohlo vypadat, aby byl vyvážený a děťátku nic nechybělo.

Jak se stala zdravá výživa a životní styl mým koníčkem

Chcete vědět, proč mě fascinuje výživa a zdravý životní styl?Jak jsem k tomuto zájmu vůbec přišla? Čemu věřím a naopak nevěřím? Popis mé cesty za zdravím najdete v článku Jak se stala výživa a zdravý životní styl mým koníčkem. 

Co je to imunita a jak ji podpořit?

Chcete podpořit svou imunitu a nevíte jak na to? Nechcete utrácet zbytečně peníze v lékárně za léky a doplňky stravy? Chcete se dozvědět více o tom, co je imunita, co imunitu během našeho života nejvíce ovlivňuje, jak náš imunitní systém co nejlépe podpořit a které probiotika určitě nekupovat? Přečtěte si můj článek na téma Imunita a jak ji podpořit.

Jak na zdravý narozeninový dort a sladkosti?

Čeká vás narozeninová oslava vašeho dítěte? Chcete připravit zdravý dort či pohoštění a nevíte, jak na to? Nechte se inspirovat, jak to chodí u nás doma. Více informací se dozvíte v mém článku Jak na zdravé narozeninové dorty a sladkosti.

Prožijte podzim a zimu ve zdraví

Nechcete promarodit celou zimu. Trápí vaše děti častá rýma, záněty středního ucha a kašel. Už nechcete utrácet zbytečně peníze za multivitaminy a probiotika v lékárně. Hledáte řešení, které vám dává smysl. Přečtěte si můj článek Prožijte podzim a zimu ve zdraví.

Jak se stravovat v létě

Léto v sobě skrývá mnoho sladkého a šťavnatého. Jak využít jeho plody co nejlépe, mrkněte na můj článek o stravování v létě a co nám vše nabízí Dejte ovoci a zelenině zelenou!

Chřestové hody začínají – nenechte si je ujít

Po medvědím česneku přichází na řadu další lahůdka – chřest. Chřest patří mezi delikatesy, které si mnoho gurmánů zkrátka nemůže nechat ujít. Více o chřestu, jeho zpracování, účincích na naše zdraví a inspiraci na recepty najdete v zde.